Salah dhe Firmino, “OK” për Madridin…

Trajneri Jurgen Klop shpreson që Mohamed Salah, Andi Robertson dhe Xhordan Henderson të jenë të gatshëm për ndeshjen e fundit të Premier League.

Të dielën, Liverpuli do të përballet me Volves, ndërkohë që shpreson për titullin kampion të Anglisë, të munguar prej 29 vitesh. “Reds”-at kanë një pikë më pak se Mançester Siti, që do të luajë në transfertë ndaj Brajton.

Duke folur për futbollistët e dëmtuar, trajneri Klop konfirmoi, se Roberto Firmino nuk do të jetë i gatshëm për ndeshjen e së dielës, por ai shpreson se braziliani do të jetë gati për finalen e madhe të Champions League kundër Totenhemit, më 1 qershor në Vanda Metropolitano të Madridit.

Ndërsa duke folur për gjendjen shëndetësore të sulmuesit egjiptian Salah, i dëmtuar në kokë, trajneri gjerman tha:“Të jem i sinqertë, Mo dukej se ishte bërë mirë në festimet pas ndeshjes (kundër Barcelonës). Pardje dhe dje është stërvitur mirë, ndërkohë që edhe sot do të stërvitemi”,– deklaroi duke qeshur trajneri Klop.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!