Guardiola karikon skuadrën, masakrohemi…


Tekniku i ka idetë e qarta para takimit deçiziv me Brajton. “Luajmë për fitore, nuk presim dhurata“.

Java e fundit e Premier Ligë-s,të dielën në 16:30.

Pep Guardiola, ndalet të flasë për takimin më të rëndësishem të sezonit. Të dielën, Mançester Sitit kryesues me 95 pikë, një me shume se Liverpul, i duhet të fitojë ndeshjen me Brajton për t’u shpallur për here të dytë radhazi kampion në Premier Ligë.

Tekniku spanjoll, e di mire se çdo rezultat tjetër, do ta ndërlikonte situatën dhe për këtë, shprehet se dështimi do ta masakronte atë dhe skuadrën që ai drejton.

Do të shkojmë në Brajton dhe nuk do të duhet të shohim ndonjë situatë tjetër. Duhet të fitojmë ndeshjen. Kjo është situata ideale, ajo që ne do të përpiqemi të bëjmë, pas së cilës do të festojmë ose do të përgëzojmë Liverpul”, shtoi trajneri spanjoll në një konferencë shtypi.

Është një ëndërr të jem këtu, nuk prisja muaj më parë kur ishim shtatë pikë pas Liverpulit, të ishim në pozicionin që ne jemi. Tani nuk është koha për të thënë se sa mirë kemi bërë, kemi mundësinë të jemi kampionë nëse fitojmë lojën tonë dhe kjo është ajo që duhet të bëjmë “, përfundon Guardiola.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!