Ten Hag, drejt pankinës së Barcelonës…

Ishte vetëm çështje orësh. Kanë dalë edhe emrat e parë kandidatë për stolin e Barcelonës, në rast divorci me Ernesto Valverden, pas katastrofës që pësoi skuadra katalane në ndeshjen e kthimit ndaj Liverpulit.

Trajneri i parë që i ofrohet klubit “blaugrana”, – siç raporton ESPN, – është holandezi Erik ten Hag, një zbulim teknik me Ajaksin e të rinjve.

Trajneri i “harkëtarëve” të Amsterdamit pëlqehet, sepse ai është një nxënës i Guardiolës dhe ka në AND e tij të njëjtat koncepte loje, që kanë bashkuar gjithmonë Barçën me shkollën holandeze të futbollit.

49-vjeçari Ten Hag, në vitet 2013-2015 ka qenë trajner i skuadrës së Bayer Mynih 2, kështu që kontaktet dhe bashkëpunimi i tij me kryetrajnerin e bavarezve Pep Guardiola ka qenë permanent dhe i ngushtë midis tyre.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!