VAR-i bëhet lëmsh, faullin e bën arbitri…

Sistemi VAR sërish në skenë. Këtë radhë çudia vjen nga Amerika, ndërsa në MSL, skuadra e Runit, ka fituar në shifra 3-1 ndaj Kolumbus. Por në pjesën e parë, episodi i cili u trajtua deri në kufinjtë e komikes, i takoi gjyqtarit Ted Unkel.

Kryesori u përplas me një futbollist mik, mirepo më pas, erdhi goli. Çuditërisht gjyqtari e anulloi golin e DC United, duke krijuar një atmosferë dëshpëruese te radhët e United. Gjithsesi, miqtë me Runin në krye, ia dolën ta fitonin takimin. Një skenë sa qesharake aq dhe çudibërese që ngjet për të disatën herë me VAR-in.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!