Partizani kampion, mund 3-0 Tiranën…

Ekipi i Partizanit në vojeboll për femra, që drejtohet nga trajneri Roland Tarja, ka merituar  titullin e lartë të kampionit të Shqipërisë.

Në ndeshjet finale të “play-off”-it, vajzat e rrjetës së klubit “të kuq” kanë mundur tri here radhazi ekipin e Tiranës, 0-3, 3-1 dhe 3-2, pa e vënë në diskutim rifitimin e titullit të lartë të kampionit.

Volejbollistet e Partizanit, më herët kishin fituar edhe Kupën e Republikës, duke dëshmuar se janë forca numër një në volejbollin e femrave në Shqipëri.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!