Në Angli nxitojnë, zgjidhet formacioni ideal


Formacioni i vitit, Siti e Liverpul,triumfi në Premier Ligë.

 Ecuria fantastike në Premier Ligë, e dyshes Mançester Siti – Liverpul, ka bërë që formacioni më i mirë i edicionit 2018-19 të zaptohet pikërisht nga këto dy skuadra. Mes tyre vetëm Pogba i Junajid,përbëjnë 11-shën më të mirë të formacionit të Vitit 2018-19 në Premier Ligë.

Sterling, Ederson, Laporte, B.Silva, Fernandinjo, Aguero, janë bërthama e Sitit që kanë marrë numrin më të madh të votave për “Top 11”-ën.

Nga ana tjetër, Liverpul, përfaqësohet nga katër lojtarë. Robertson,Van Dijk, Arnold, dhe Mane, janë përfshirë në listën e yjeve të këtij sezoni.

Në këtë mënyrë, Shoqata e Futbollistëve Profesionistë në ishull, ka dalë në konkluzion, se “PFA Team of the Year”, është totalisht zgjedhja më e mirë e mundshme. Pikëpyetje, ndërsa jashtë, janë lënë futbollistë si Hazard, De Brynjë apo Salah.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!