Kupa e Italisë, Milan-Lacio nisin nga “zero”


Milan-Lacio( 0-0 ) dhe Atalanta-Fiorentina (3-3), nesër dhe pasnesër, duelet për finalen e Kupës së Italisë.

Tifozët e Milanit dhe të Lacios, pritet të  frekuentojnë  në numër të konsiderueshëm gjysmëfinalen e kthimit të Kupës së Italisë në program nesër mbrëma në “San Siro”. Pas takimit të parë përfunduar pa gola, e kthimit premton spektakël. Së paku, kështu janë shprehur në kampet respektive.

Me garën për kampionat e cila mbetet e hapur deri në fund për të dyja “rozat”, teksa kërkohet zona champions, përballja e nesërme, i vëndos skuadrat në fushë, të etura për biletën e finales.

Trajneri  “çeleste”, Simone Inzagi, ka deklaruar se finalja për Lacion, pas atij turpërimi nga Kievo e vëndit të fundit javën e kaluar, bëhët detyrim.  “Pas asaj humbje të shëmtuar  me Kievon, të gjithë po flasin. Nesër do të luajmë sezonin. Duam të arrijmë në finale pasi është objektivi ynë”-ka thënë Inzagi.

 Ndërkaq, gjysmëfinalja tjetër, Atalanta-Fiorentina, është programuar të zhvillohet të enjten. Edhe kjo sfidë, luajtur në  “Artemio Franki”, ka përfunduar barazim, me ndryshimin, se kjo ndeshje, ka prodhuar një 3-3 ekzaltues.

Gjykimi i takimit Milan-Lacio, i është besuar Mazolenit nga Bergamo, ndërsa Kalvareze nga Teramo, do japë drejtësi në duelin e Bergamos mes vendësve dhe Fiorentinës.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!