Bayern Mynih rikthehet në krye…

● Bavarezët parakalojnë Borusia Dortmundin, falë dy golave ​​nga Koman dhe ato të Gnabrit dhe Goretzkës

Bayern Mynih i përgjigjet Borusia Dortmundit dhe pas fitores 4-1 në fushën e Fortuna Dyseldorfit, është rikthyer në krye të renditjes së Bundesligës.

Loja ka kaluar pa shumë dhimbje koke për bavarezët, të cilët e mbyllën gjysmën e parë 2-0, në sajë të Kingslej Koman (15 ‘dhe 41’) që shënoi gola. Në pjesën e dytë, Gnabri (55 ‘) trefishoi dhe në fund, Goretzka plotësoi pokerin në 92’.


Kjo ishte përgjigjja e bavarezëve për Borusia Dortmundin që kishte fituar 2-1 të shtunën ndaj Mainzit.

Ndërkohë, në programin e së dielës në Bundesligë, Hofenheim mundi Hertha Berlinin 2-0 dhe shkoi në vendin e gjashtë në renditje, duke garantuar një vend në eliminatoret e Europa League. Amiri zhbllokoi rezultatit në minutën e 29-të, ndërsa Nelson dyfishoi epërsinë në minutën e 76-të.

Në mbrëmje, Frankfurt Eintraht gaboi në shtëpi dhe mbetet i katërti në renditje, por e sheh të komplikuar garën me Borusia Mynshengladbahut që e ndjek me -1 pikë. Augsburg fitoi 3-1 në Frankfurt.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!