Mbrëmje sportive, festë dhe blofe…

Totenhemi inaguron stadiumin e ri me një fitore të paster ndaj Kristal Palasë 2-0. Përmes ceremonisë madheshtore, “Tottenham Hotspur Stadium”, hapi dyert sot për të luajtur zyrtarisht një takim futbolli në Premier Ligë. Son Heung Min, 26-vjeçari nga Koreja e Jugut me fanelen e Totenhëm, shënoi golin e parë të impiantit 62 mijë vëndesh.

Në Itali, Seria A, vijon të dhurojë surpriza. Të dalë nga gara për titull, Napoli i Ançelotit, rrëzohet sërish sonte teksa e mund Empoli me shifra 2-1. Ndërkohë Interi rigjen Ikardin dhe shënon katër herë në Xhenova, duke blinduar vendin e tretë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!