MotoGP, Mark Markez fluturon në Argjentinë

Kampioni  në fuqi i botës Mark Markez me motorin e tij Honda, fiton Gp e Argjentinës. Spanjolli e nisi garen duke qënë në vijen e parë, por më pas në pistë, ka kryer deri në perfeksion garmin e tij fluturues për ta mbyllur i pari. Andrea Doviciozo dhe Valentino Rosi, i dhanë ritem gares duke dëshmuar se janë potentë e të rilindur, por me Markez në arrati, e paten të pamundur të jenë në vënd të parë. “Doktori” u shfaq special dhe mori vëndin e dytë, ndërsa “Dovi” pas tij në të tretin. 

 Sakaq, Markez, regjistroi fitoren e 71-të në karierë në të gjitha kategoritë. Podi i parë për Rosin këtë edicion, teksa Doviciozo të dytin pas atij të fituar dy javë më parë në Katar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!