Presidenti Meta, bashkë me dy ambasadorët

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ndodhet për një vizitë zyrtare në Azerbaixhan, ku do të marrë pjesë në forumin e “7 Global” të Bakusë.

Kreu i shtetit shqiptar, i cili dihet nga të gjithë për afeksionin që ka sportin, ka zgjedhur që vizitën e tij në Azerbaixhan ta nisë me takimin me dy futbollistët shqiptarë të kombëtares, të cilët luajnë në këtë vend, Ansi Agollin dhe Sabien Lilajn.

Këtë cast vetë presidenti Meta e ka shpërndarë në rrjetet sociale, duke i cilësuar dy futbollistët kuqezinj, si ambasadorët më të mirë të Shqipërisë në Azerbaixhan.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!