“Zonja”, fton Ikardin

Në fillim nisi si shaka. Por pasi në treg,dolën fanellat  bardhezi me numër 9-të  madje dhe  me emrin e Mauro Ikardit në shpinë, të shumtë ishin ata, që besuan para ndeshjes  Juventus- Udineze, se lojtari nga kontinenti amerikano-jugor, mund të mbrrijë në Torino.

Ish kapiteni I Interit prej disa javësh po kryen seancat  e fizioterapisë për problemët që  i janë  shfaqur  në  gju. Ndoshta argjentinasi, ka gjetur mënyrën për të qëndruar  larg  skuadres  këto  ditë duke marrë kohë për tu larguar  nga Interi. Takimet e agjëntit të tij Nikoleti me drejtorin zikalter Marota, kanë  hedhur  dyshime  mbi të ardhmen e Mauros.

Situata mes Ikardit dhe klubit, u përkeqësua ndjeshëm ndërsa lojtarit iu hoq shiriti i kapitënit. Shto dhe pretendimin e tij lidhur me imazhin në raport me Uandën, bëjnë që gjërat të precepitojnë e të mendohën pa kthim.

 Në  të tilla raste, ata që  përfitojnë  janë gjithnjë të mëdhatë. Dhe “zonja”, duket  se ka përparuar në kohë rekord. Në Torino, ka sulmues të  përmasave botërore por në rastin Cr7, mosha e  Ronaldos, mund të kushtëzojë krerët bardhezinj, të përpilojnë me shpejtësi ofertën për 26 vjeçarin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!