Elbasani, “shtëpia” e re e Kukësit

Presidenti i verilindorëve, Safet Gjici, duket e ka ndarë mendjen. “Shtëpia” e re, ku do t’i luajë ndeshjet në vazhdim të kampionatit të 80-të kombëtar të Superiores skuadra e Kiukësit, përfundimisht do të jetë stadiumi “Elbasan Arena”.

Këtë e kanë konfirmuar drejtuesit e klubit të Kukësit, të cilët kanë vendosur që ndeshja e javës së 23-të ndaj Luftëtarit, skuadra e tyre do ta zhvillojë në stadiumin modern të qytetit të Elbasanit.

Madje, presidenti i verilindorëve, Safet Gjici, ka vendosur sërish t’i lërë të hapura dyert stadiumit “Elbasan Arena” të hapura për tifozët kuksianë, që duan ta ndjekin dhe ta mbështesin skuadrën e qytetit të tyre.

Më herët, skuadra e Kukësit, disa ndeshje të saj i ka zhvilluar në fushën sportive “Fuat Toptani” të Kamzës, ku banojnë mjaft qytetarë me prejardhje nga qyteti dhe krahina verilindore e vendit tonë.

Këtë ndryshim të stadiumit, klubi i Kukësit, e justifikon me kushtet mjaft të mira të terrenit që të ofron stadiumi “Elbasan Arena” krahasuar me fushën “Fuat Toptani” të Kamzës. Sipas tyre, kjo gjë i jep mundësinë futbollistëve të skuadrës së tyre me aftësi të mira teknike, të shprehen më mirë në fushën e lojës.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!